U NAŠOJ UDRUZI VIŠE SE NEĆE POVODITI EDUKACIJA ZA POMOĆNIKE/ASISTENTE U NASTAVI

Na brojne upite zainteresiranih osoba za posao pomoćnika/asistenta u nastavi o terminu edukacija za slijedeću školsku godinu u organizaciji naše Udruge ovim putem odgovaramo da Udruga Sunce neće više organizirati edukaciju pomoćnika u nastavi.

Naime, prema uvjetima iz članka 21., stavka 1. Zakona o osobnoj asistenciji:

Pomoćnik u nastavi mora biti punoljetna zdravstveno sposobna osoba koja ima završen program obrazovanja odraslih (osposobljavanja) za pomoćnika u nastavi i najmanje razinu obrazovanja 4.2 HKO-a.

Dakle, svi koji nisu završili edukaciju do stupanja na snagu ovog Zakona do 01.07.2023. moraju završiti edukaciju u obrazovnim ustanovama za obrazovanje odraslih koji nude ove programe.
Dobra vijest je da se edukacije organiziraju online i da će uskoro biti uključene u popis obrazovnih programa uz vauchere HZZ-a.

Naša preporuka zainteresiranim osobama je da potraže neko od učilišta koje nudi programe obrazovanja pomoćnika u nastavi i prijave svoj interes. Sretno!

📸Večernji.hr