Projekt „Širenje usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom u Dubrovačko-neretvanskoj županiji“ financiran putem Europskog socijalnog fonda provodi Udruga osoba s invaliditetom „Prijatelj“ Metković. Naša Udruga osoba s invaliditetom “Sunce” Makarska partner je u provedbi projekta koji se provodi od mjeseca studenog 2015. godine do 28.2.2017. godine. U projekt su uključena 3 korisnika s područja Makarskog primorja.

Uvođenjem usluge osobne asistencije poboljšana je kvaliteta života osoba s najtežom vrstom i stupnjem invaliditeta, ali i osoba u nepovoljnom položaju za zapošljavanje jer su dobili priliku za posao.