NOVOSTI NA PODRUČJU OSOBNE ASISTENCIJE GLAVNA TEMA SASTANKA SA SUNČEVIM OSOBNIM ASISTENTIMA

Najavljene brojne promjene na području osobnu asistencije koje donosi dugo čekani Zakon o osobnoj asistenciji, trebao bi stupiti na snagu 01.07.2023.,  i novi ugovor s ministarstvom rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike koji će biti na snazi  do 31. srpnja 2023. bile su teme današnjeg sastanka sa Sunčevim osobnim asistentima.

 

 

 

Osim povećanje plaća osobnih asistenata koje nas sviju vesele, brojne su novosti koje  zbog  Zakona osobnoj asistenciji očekuju sve nas uključene u ovu neizmjerno važnu socijalnu uslugu za osobe s invaliditetom:

 -UDRUGE SE TREBAJU LICENCIRATI ZA PRUŽANJE OVE SOCIJALNE USLUGE,

-KORISNICI TREBAJU REGULIRATI SVOJE PRAVO NA OSOBNU ASISTENCIJU SUKLADNO NOVOM ZAKONU (OČEKIVANO VJEŠTAČENJE KOJIM ĆE SE REGULIRATI DUŽINA ASISTENCIJE OD 2-4-6-8- ČAK 16 SATI DNEVNO),

– OSOBNI ASISTENTI TREBAJU UDOVOLJITI NOVIM UVJETIMA.

 

Čeka nas radno proljeće i željeli smo što prije upoznati osobne asistente s promjenama koje su u najavi, ali se i podružiti s njima, zahvaliti im na suradnji i poželjeti sve najbolje…

 

Odgovori