ODRŽANA JE POČETNA KONFERENCIJA I PROMOCIJA PROJEKTA “ZAŽELI SUNCE”, Program zapošljavanja žena, faza III.

18 ŽENA I PREDSTAVNICI Partnera u projektuDanas je u hotelu Biokovo održana konferencija projekta Zaželi Sunce, nastavak programa Zaželi – Program zapošljavanja žena – Faza III na području makarskog primorja i svečano potpisivanje ugovora 18 zaposlenih žena od Brela do Podgore koje pružaju pomoć u kući za 110 korisnika.

Na konferenciji su posebno predstavljene novo zaposlene žene. Prisustvovali su naravno i predstavnici partnera: Natalija Urlić, ravnateljica CZSS Makarska pohvalila je rad i podršku žena, a Marijana Mravičić iz HZZ trud na aktiviranju nezaposlenih žena. Predstavnici JLS partnera u projektu također su pohvalili angažman žena u projektu: Antonija Brkan Radić ispred Grada Makarske koji je tijekom prošle godine provodio projekt Zaželi, a sada su partneri u projektu, kao i Petra Radić ispred općine Podgora koja u kontinuitetu podržava ovaj projekt.predstavnici partnera u projektu

Julijana Vitanović, zaposlenica koja je već u trećem projektu Zaželi na području grada Makarske naglasila je njihovu privrženost ovom poslu jer je to poziv i oni se vežu za korisnike, a korisnici za domaćice.

Projekt se na žalost stalno prekida, a plaća je minimalna no Lidija Vukadin  Vranješ ispred Makarske razvojne agencije MARA naglasila je vjerojatnost nastavka projekta Zaželi jer se njime rješavaju dva važna problema: socijalna uključenost marginaliziranih skupina i zapošljavanje žena u težem položaju na tržištu rada…18 ŽENA I PREDSTAVNICI Partnera u projektu

 

Odgovori