SUNČEVI KORISNICI OSOBNE ASISTENCIJE PUTEM TROGODIŠNJEG PROJEKTA MDOMSP-A POTPISALI UGOVORE ZA 2018.

Sedam Sunčevih korisnika osobne asistencije putem trogodišnjeg projekta Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku danas je potpisalo ugovore za ovu godinu.
Projekt osobne asistencije u Republici Hrvatskoj MDOMSP provodi već dvanaest godina i naša Udruga prijavljuje se uspješno od samog početka.

Socijalna usluge osobne asistencije vrlo je dobro prihvaćena kod osoba s težim i najtežim invaliditetom i članova njihovih obitelji jer im svima poboljšava kvalitetu života no na žalost još uvijek je pilot projekt u koji nisu uključene sve osobe s invaliditetom kojima je osobni asistent potreban.

Nadamo se da će u skoroj budućnosti osobna asistencija konačno postati zakonom zajamčeno pravo s bar malo većom satnicom jer osobni asistenti svojim korisnicima daju mogućnost da osamdeset sati mjesečno provedu radeći ono što žele, ne oviseći o dnevnom rasporedu svojih ukućana. Ljudi koji nemaju invaliditet vjerojatno nisu svjesni koliko to osobama s najtežim invaliditetom znači.

Odgovori